Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe. Zazwyczaj kojarzy się z bólem. W Dentur dbamy o to, aby zminimalizować zarówno ból, jak i ryzyko związane z zabiegiem.
Leczenie kanałowe to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zabiegów stomatologicznych dlatego najlepiej zaufać profesjonalistom. W Dentur dbamy o maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność leczenia endodontycznego. W jaki sposób?
Trafna Diagnoza
W Dentur pracujemy na sprzęcie, który umożliwia niezwykle dokładne wykonanie zabiegu – m.in. leczenie kanałowe pod mikroskopem, czy z wykorzystaniem Endopilota.
Nowoczesny Sprzęt
W Dentur pracujemy na sprzęcie, który umożliwia niezwykle dokładne wykonanie zabiegu – m.in. leczenie kanałowe pod mikroskopem, czy z wykorzystaniem Endopilota.
Bezbolesne Leczenie Kanałowe
Indywidualnie dobieramy środek znieczulający, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i całkowicie bezbolesny.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, w ramach którego diagnozuje się choroby miazgi zęba i chorób tkanek okołowierzchołkowych. Jedną z metod ich leczenia jest właśnie leczenie kanałowe. Polega ono na usunięcia uszkodzonej miazgi, dokładnego oczyszczenia kanałów zębowych i szczelnym wypełnieniu, a na koniec zabezpieczeniu korony zęba.
Leczenie kanałowe to jedno z najbardziej zaawansowanych i wymagających zabiegów. Dlatego też pracujemy tylko na sprawdzonym i bezpiecznym sprzęcie. Wykorzystujemy narzędzia takie jak mikroskop i endopilot aby zabieg był wykonany z maksymalną precyzją.
Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy pojawi się infekcja miazgi, tj. zapalenie lub tzw. zgorzel miazgi. Jest to konsekwencja zaawansowanej próchnicy. Zazwyczaj takiej infekcji towarzyszy silny ból oraz gorzki smak w ustach.
Objawy, które mogą wskazywać na uszkodzenie miazgi:
- nagły, ostry ból zęba
- ból przy przeżywaniu
- wrażliwość zęba na ciepło i zimno
- ciemne zabarwienie zęba
- opuchlizna wokół chorego zęba
Leczenie kanałowe jest niezbędne, gdy pojawią się:
- zgorzel miazgi
- zapalenie tkanek okołowierzchołkowych
- zaawansowana próchnica
- urazy mechaniczne zęba
- nieprawidłowo wypełnione kanały lub pozostawione w nich fragmenty narzędzi podczas wcześniejszego leczenia endodontycznego
- choroby odogniskowe
Dodatkowymi wskazaniami do leczenia kanałowego może być planowane leczenie protetyczne. Plan wymaganych zabiegów ustala protetyk po wcześniejszej konsultacji. Jeśli planujesz leczenie protetyczne, zgłoś się do naszych specjalistów, aby otrzymać kompleksową diagnozę i plan leczenia!
Umów wizytę u specjalisty!
Zabiegi wykonuje:
Zabiegi endodontyczne to jedne z najtrudniejszych sposobów leczenia w gabinecie stomatologicznym. Wymagają ogromnej precyzji i doświadczenia. Leczenie kanałowe odbywa się w pozycji leżącej co umożliwia specjaliście najbardziej precyzyjne działanie.
Etapy leczenia kanałowego:
- diagnostyka zęba
- przygotowanie do leczenia
- znieczulenie
- oczyszczenie kanałów zębowych z miazgi
- odkażenie i poszerzenie kanałów
- wypełnienie za pomocą specjalnej substancji
- odbudowa korony zęba
Zazwyczaj leczenie rozłożone jest na dwie wizyty. Zdarza się, że po leczeniu kanałowym, niezbędna jest konsultacja protetyczna, gdyż uszkodzona korona zęba może wymagać wzmocnienia i szczelnej odbudowy protetycznej. W Dentur proponujemy kompleksową opiekę także w tej dziedzinie.
Leczenie kanałowe to skomplikowany zabieg, który wymaga nie lada precyzji. W Dentur pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla naszych pacjentów. Odpowiednio wykonane leczenie kanałowe to gwarancja skutecznego zabiegu. Nieszczelnie wypełnione kanały, a nawet pozostawione w nich fragmenty narzędzi będą powodowały ból i konieczne będzie powtórzenie leczenia.
W Dentur stawiamy na bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Gabinet wyposażony jest w precyzyjny mikroskop, który umożliwia wypełnienie kanałów z niezwykłą dokładnością.
Leczenie kanałowe kojarzy się z silnym bólem i długim zabiegiem. W Dentur cenimy nie tylko skuteczność leczenia, ale także komfort naszych pacjentów. Wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań, w tym leczenie kanałowe pod mikroskopem oraz precyzyjne znieczulenie miejscowe, umożliwia całkowicie bezbolesne wykonanie zabiegu.
Przed zabiegiem stomatolog przedstawia niezbędne etapy przygotowania przed leczeniem. Może to być m.in. usunięcie kamienia nazębnego i bardzo często szczelna odbudowa ścianek warunkująca skuteczność leczenia kanałowego.
Przed każdym zabiegiem stomatolog upewnia się, że nie istnieją żadne przeciwskazania. Podczas konsultacji warto poinformować lekarza o chorobach ogólnoustrojowych, które mogą stać na przeszkodzie do wykonania leczenia kanałowego zębów.
Ogólne przeciwwskazania do leczenia endodontycznego to choroby serca, nerek, wątroby
także zaburzenia endokrynologiczne.Nie każda powyższa choroba jest faktycznym przeciwwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem leczenia kanałowego. Lekarz ocenia każdy przypadek indywidualnie biorąc pod uwagę stan zdrowia, bezpieczeństwo pacjenta i inne czynniki wpływające na konieczność wykonania zabiegu.
Narzędzia, które posiadamy w gabinecie umożliwiają wykonywanie leczenia kanałowego także u kobiet w ciąży. Nie ma potrzeby wykonywania wtedy zdjęcia RTG.
- Endodoncja z użyciem mikroskopu
- Leczenie endodontyczne z wypełnieniem 1 kanału: 400 PLN
- Leczenie endodontyczne z wypełnieniem 3 kanałów: 1 000 PLN
- Leczenie endodontyczne zęba z 2 kanałami: 700 PLN
- Leczenie endodontyczne zęba z 4 kanałami: 1 300 PLN
- Leczenie endodontyczne zęba z nieuformowanym korzeniem MTA(1 kanał): 500 PLN
- Opatrunek leczniczy w czasie leczenia endodontycznego: 200 PLN
- Opracowanie jednego kanału(bez wypełnienia): 150 PLN
- Reendo-Powtórne leczenie kanałowe-ząb 2 kanałowy: 1 200 PLN
- Reendo-Powtórne leczenie kanałowe-ząb 3-kanałowy: 1 800 PLN
- Reendo-Powtórne leczenie kanałowe-ząb jednokanałowy: 600 PLN
- Usunięcie śruby standardowej: 150 PLN
- Zamknięcie kanału MTA (jeden kanał): 600 PLN
- Usunięcie wkładu lanego: 250 PLN